تفاوت کارت مجازی با کارت فيزيکی

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

کارت مجازی در واقع تنها مشخصات مندرج بر روی کارت و لازم برای پرداخت میباشد که به آدرس ايميل فرد ارسال میگردد، این نوع کارت ماهیت فیزیکی ندارد و در معاملات اینترنتی و یا معاملاتی که از طریق فکس یا تلفن انجام میپذیرد کاربرد دارد.

کارت ویرچوال (مجازی) جهت کاربرد در اینترنت کاملا مانند کارت پلاستیکی می باشد با این تفاوت که شما فقط مشخصات کارت را دریافت می کنید و فقط به مقدار شارژی که در حساب خود دارید می توانید خرید کنید یا پول پرداخت کنید مزیت این کارت در عدم دریافت کارمزد به ازای هر خرید که انجام می دهید و از نظر امنیتی عدم امکان شارژ کارت شما بیش از مبلغ درون کارت وجود ندارد.

کارت فیزیکی همانند کارتهای موجود در شبکه بانکی ایران میباشد و از آنها علاوه بر استفاده هایی که برای کارت مجازی وجود داردمیتوان در پایانه های فروش(POS)، هتلها و... اقدام به پرداخت نمود و همچنین از دستگاههای خودپرداز سراسر جهان که لوگوی MasterCard را دارند پول دریافت کرد.

كارت مجازي همانندكارت فيزيكي (ياپلاستيكي) مي باشد. با اين تفاوت كه كارت مذكور فقط درخريدهاي اينترنتي مورد استفاده قرارمي گيرد و از آن جهت برداشت پول ازدستگاههاي خودپرداز يا ATM و همچنين پايانه هاي فروشگاهي (POS ) نمي توان استفاده نمود.

شبکه بانکی کشور ايران (شتاب) مجهز به سیستم پرداخت Master/Visa Card نمیباشد.

جعبه‌ابزار