خدماتی کردن خطوط ثابت

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

خدماتی کردن خطوط ثابت تنها برای شرکتهایی که به صورت حقوقی می باشد، به صورت زیر انجام می شود:

1- تعهد نامه مربوط به شرکت باید درسربرگ مربوط به آن شرکت چاپ شده و توسط شرکت مهر و امضاء شود.

2- تکمیل تمامی بندهای قسمت مشخصات متقاضی شماره پیامک، و سایر گزینه ها از جمله مشخصات نماینده یا مدیر عامل ، جامعه هدف، موضوع و محتوی پیامک الزامی می باشد. در قسمت شماره خط خدماتی، شماره پیامک همراه با پیش شماره قید شود.

3- ارسال سفته با مبلغ 20 میلیون تومانی ضروری می باشد( نحوه تکمیل سفته از طریق تیکت به متقاضی اعلام خواهد شد)

4- متقاضی سرویس پیامک خدماتی می بایست آخرین لیست شماره موبایلهای مخاطبان خود ( فقط شماره موبایل همراه اول ) که با دریافت پیامک خدماتی موافق بوده و رضایت خود را اعلام کرده اند را در قالب فایل اکسل در تیکت مربوطه ارسال نماید.

5- تکمیل فرم پیوست 1

ضمنا اصل فرم تعهدنامه و پیوست 1 و سفته ، پس از تایید شرکت از طریق تیکت ، برای شرکت کیانا پارسیان کیش (تهران - صندوق پستی 15815-1131) باید پست شود.

همچنین زمان تقریبی خدماتی شدن خط بعد از دریافت اصل نامه حدود 1 الی 2 ماه می باشد.

توجه: چنانچه بر خلاف تعهد نامه کاربری و با سرشماره خدماتی خود ارسال پیامک تبلیغاتی نمایید ( ارسال هر گونه محتوا مغایر با موضوع اعلام شده در تعهدنامه) ضمن تغییر کاربری شماره مشمول پیگرد قانونی خواهد بود و در صورت تخلف مفاد ذیل به عنوان جریمه تخلف خطوط خدماتی اعمال می شود :

1- ارسال هر پیامک تبلیغاتی از خطوط خدماتی به مشترکین لیست سیاه، جریمه نقدی 20 ریالی به ازای هر پیامک و مبلغ حداقل 50 میلیون ریال به عنوان جریمه اخذ خواهد شد و شماره متخلف از حالت خدماتی برای همیشه خارج می گردد.

2- در صورت بروز هر نوع تخلف از مفاد این تعهد نامه، مالک سرشماره علاوه بر متعهد بودن در برابر شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول ) منفردا پاسخگوی نهادهای ذیربط و اشخاص حقوق خصوصی و عمومی از هر بابتی خواهد بود.

فرم های مربوطه را ازلینک زیر دانلود نمایید:

تعهدنامه021

پيوست 1

جعبه‌ابزار