خدماتی کردن خطوط 3000(رفع محدودیت کد 27)

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

طبق ابلاغيه‌ی شرکت ارتباطات سيار ايران از اول ارديبهشت ماه سال ۹۲، شماره‌های ارسال پيامک به دو شاخه‌ی خدماتی و تبليغاتی دسته‌بندی می‌شوند.

شماره‌های خدماتی متعلق به شرکت‌ها، دفاتر و سازمان‌هايی است که پيامک‌هايی با محتوای کلی، مشخص و در محدوده‌ی کاری همان مجموعه برای مخاطبانی شناخته شده که خود درخواست دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند، ارسال می‌کنند و محتوای آن اطلاع‌‌رسانی و ارايه خدمات به افراد داوطلب و شناخته شده است.

هرگونه ارسال پيامک که بدون درخواست صاحب تلفن همراه و بدون اطلاع ايشان صورت گيرد، پيامک تبليغاتی محسوب گشته و ارسال اين گونه پيام‌ها برای مخاطبانی که خود درخواست عدم دريافت اين پيامک‌ها را داده‌اند امکان‌پذير نمی‌باشد. در صورتی که از هر يک از شماره‌های خدماتی، پيامک انبوه ارسال گردد، ضمن مسدودشدن شماره، جريمه‌ی نقدی حداقل به مبلغ يک‌صد ميليون ريال برای حساب شما منظور خواهد شد. لذا خواهشمند است حساسيت‌های لازم را هنگام تهيه‌ی درخواست خدماتی‌سازی در نظر بگيريد.

روال خدماتي كردن خطوط بدين صورت مي باشد:

نکته مهم: در حال حاضر طبق اعلام اپراتور امکان خدماتی کردن خطوط شخصی ( حقیقی)وجود ندارد .

1- آپلود دو نامه کتبي همراه با سربرگ(آدرس و شماره تلفن)، مهر و امضا (از آنجاکه این فرم ها تعهد آور می باشد ، لطفا سازمانها و ادارات طبق آگهی تاسیس نسبت به امضا و مهر نامه ها اقدام لازم را صورت دهند) با حجم کمتر از 600 کیلو بایت ارسال شود. ضمنا اصل نامه مربوطه نیز بعد از تایید نامه باید ارسال گردد.

فرم 1:


نامه اشخاص حقوقي

در ستون موضوع محتواي پيامك خدماتي، توضیحات در مورد کاربرد شماره به صورت شفاف و واضح اعلام گشته و از درج «اطلاع‌رسانی» و مانند آن خودداری فرمایید..

پيوست فرم 1:

کاربر عادی

نماینده


تعهدنامه خدماتی: دانلود

2- ارا‌یه‌ی فايل مشترکین برای شماره درخواستي خدماتي ضروری است.

صرفا شماره همراه مشترکین مدنظر بوده و در حال حاضر هیچ‌گونه اطلاعات دیگری نیاز نیست.

شماره‌های تراکنش بانکی و حکومتی نياز به ارسال فايل مخاطبين ندارد.

3- ارائه سفته طبق هماهنگي با بخش فروش

4- آپلود مجوزهای لازم اعم از آگهی تاسیس، جواز کسب یا مجوز فعالیت و...

در خصوص صندوق‌های قرض‌الحسنه ، شرکت‌های بورس و … ارايه‌ی مجوز از بانک مرکزی الزامی است. در خصوص شماره‌های تست بانکی، درج زمان انقضا و خروج از لیست سفید الزامی است و در غیر اینصورت اقدام نخواهد شد.


در صورتی که شرکت یا سازمانی به تعهدات خود عمل نکرده و اقدام به ارسال پیامک انبوه نماید، کلیه رنج شماره‌های آن شرکت از لیست سفید حذف و دارنده خط مشمول جریمه خواهد شد.

علی رغم ارسال لیست مشترکین، در صورتی که مشترک همراه اول از دریافت هر گونه پیام شکایت نماید و چنانچه تمهیداتی در خصوص انصراف مشترک از دریافت پیامک دیده نشده باشد، شماره از لیست سفید خارج می شود. استفاده از فايل‌های مشترک و یکسان برای شرکت‌های هلدینگ (نمایندگی‌های متعدد) قابل قبول نمی‌باشد.


نکته 1: نمایندگان محترم کافی است که فقط یکبار فرم پیوست 1 ( نماینده) را آپلود و تکمیل و ارسال نمایند جهت خدماتی نمودن خطوط زیر رنج نیازی به ارسال فرم پیوست 1 توسط کاربران نماینده نمی باشد.

نكته 2 : در صورتی که اشخاص حقيقي یا حقوقی نیاز به خدماتی کردن خط خود دارند، ضمن ارسال نامه ها، برای آگاهی از شرایط سفته های ارسالی و هماهنگی های لازم یک تیکت با عنوان "شرایط سفته" به بخش فروش ارسال نمایند.

شايان ذکر است که اشخاص حقوقی بايد تصوير نامه امضا و مهر شده را بر روی سربرگ شرکت خود ارايه نمايند.

نکته:نامه ارسالی باید از طرف مدیریت و یا ریاست مجموعه همراه با امضا و مهر ایشان تنظیم گردد در صورتی که خط از طرف نماینده آن مجموعه خریداری شده باشد بايستي معرفي نامه اي توسط مدیریت مبني بر تاييد نمایندگی تام الختيار شخص مورد نظر ارسال شود.

جعبه‌ابزار