دوربین تحت شبکه TP-Link TL-SC3130

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

مدت‌ها است که دوربین‌های نظارت تصویری به بخش جدایی ناپذیری از روش‌های امنیتی ما تبدیل شده‌اند. در واقع این روزها ما برای حفاظت از محل کار، تامین امنیت منزل، مراقبت از کالاهای فروشگاه و حتی نظارت بر عملکرد پرسنل خود از این تجهیزات استفاده می‌کنیم. از سوی دیگر، گسترش شبکه‌های کامپیوتری که تقریبا به هر خانه و دفتر کاری راه پیدا کرده‌اند باعث شده است تا استفاده از دوربین‌های نظارتی مبتنی بر شبکه که اصطلاحا تحت عنوان دوربین‌های IP شناخته می‌شوند، بیش از پیش ساده و دسترس‌پذیر باشد.

گذشته از ساختارهای شبکه، امروزه تولیدکنندگان دوربین‌های نظارتی نرم‌افزارهای مدیریتی کارآمدی را به‌همراه این محصولات ارایه می‌کنند که به کاربران اجازه می‌دهند بدون درگیر شدن با جزییات فنی به‌آسانی و در کمترین زمان ممکن دوربین خود را راه‌اندازی و پیکربندی نمایند.

در این مقاله به معرفی یکی از این محصولات خواهیم پرداخت که توسط شرکت TP-Link عرضه شده است. سابقه شرکت مذکور در ارایه محصولاتی که به‌سادگی پیکربندی می‌شوند و بخش عمده‌ای از کارها را به‌طور خودکار برای شما انجام می‌دهند، باعث می‌شود دوربین‌های نظارتی این شرکت به گزینه‌های بسیار خوبی برای آن دسته از کاربرانی تبدیل شوند که اطلاعات کمتری در رابطه با موضوعات فنی دارند.

از سوی دیگر، این محصولات به‌اندازه کافی کارآمد هستند تا بتوانند نیازهای جدی‌تر محیط‌های بزرگ‌تر را نیز برآورده نمایند. دوربین نظارتی TP-Link TL-SC3130، یک گزینه کارآمد برای محیط‌های داخلی مانند منازل و دفتر کار به‌شمار می‌آید. در عین حال، اندازه نسبتا کوچک دوربین مذکور به‌شما امکان می‌دهد که آن را تقریبا در هر جایی نصب کرده و از محیط مورد نظر خود محافظت نمایید. همین موضوع یکی از ویژگی‌هایی است که آن را برای کاربردهای خانگی و دفتری مناسب‌تر می‌نماید زیرا مجبور نخواهید بود در محیط مورد نظر از یک ابزار بزرگ و کاملا مشخص استفاده کنید که می‌تواند توجه هر کسی را به‌خود جلب نماید.

این دوربین دو جریان MPEG-4/MJPEG را برای ضبط از راه دور و نظارت محلی به‌طور هم‌زمان در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین ساختار صوتی دو طرفه آن امکان شنیدن صدای محیط و مکالمه از راه دور را فراهم می‌سازد.

این دوربین به یک سنسور CMOS با اسکن Progressive مجهز است که تصاویر واضحی را حتی در محیط‌هـایی با نور ضعیف تامین می‌کند. TP-Link TL-SC3130 به شما اجازه می‌دهد تا ویدیویی با کیفیت VGA یا 480×640 پیکسل را با نرخ 30 فریم در ثانیه ضبط کنید. s_MLV_v_V_f_3474448351_112012 برای حفــاظت از عملکرد صحیح دوربین، تابع Embedded Watchdog در صورت تشخیص خطایی در عملکرد دوربین آن را به‌طور خودکار مجددا راه‌اندازی می‌نماید. همچنین، مکانیزم‌های رمزنگاری HTTPS/SSLv3 از اطلاعات شما در برابر نفوذ‌های بدخواهانه محافظت خواهند کرد.

به‌عنوان یک ویژگی جالب توجه، قابلیت 3GPP امکان نظارت ویدیویی زنده را از یک تلفن 3G‌ فراهم می‌کند. به این ترتیب شما می‌توانید در هر شرایطی محیط مورد نظرتان را تحت مراقبت داشته باشید.

در مجموع می‌توان گفت اگر برای نظارت بر یک محیط داخلی که کاملا تاریک نیست به‌دنبال یک دوربین کارآمد با قیمت مناسب هستید، بهتر است حتما TL-SC3130 را در فهرست گزینه‌های احتمالی خود قرار دهید.

جعبه‌ابزار