راهنماي استفاده از outlook

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

معمولا شرکت های خدمات دهنده ی سرویس اینترنت برای جلوگیری از روی دادن مشکلات و اختلالاتی که به صورت روز افزون توسط اسپم‌ها (Spam) برای شبکه‌ها ایجاد می‌شود، ، پورت ارسال ایمیل (25) را مسدود میکنند و کاربران برای ارسال ایمیل خود از طریق Microsoft Office Outlook ،Outlook Express ،Thunderbird و … باید از پورت Submission یا همان (TCP587) استفاده كنند.

نكته 1 : در صورتی که برای دسترسی به سرویس ایمیل خود با استفاده از Web Browser به سایت‌هایی چون Yahoo ، Gmail ، Hotmail و … متصل می‌شوید، نیازمند این تنظیمات نیستید!

برای استفاده از شرایط مطرح شده و همچنین پیش‌گیری از بروز مشکلات احتمالی لازم است در صورتی که از Mail Client برای ارسال ایمیل استفاده می‌کنید، تنظیمات لازم را برای ارسال ایمیل انجام دهید.

نکته 2 : کاربرانی که برای دسترسی به Gmail از تنظیمات SMTP/POP3 استفاده می‌کنند نیاز به انجام هیچ‌گونه تغییری نخواهند داشت ! چرا که سرویس Gmail نیز از پورت 587 برای ارسال ایمیل استفاده می‌نماید.

در صورتی که فقط در ارسال ایمیل از طریق Outlook با مشکل مواجه می‌شوید با توجه به بسته بودن پورت 25 می‌بایست تغییراتی بر روی Outlook خود اعمال کنید. قبل از اعمال هرگونه تغییری در تنظیمات ابتدا می‌بایست باز بودن پورت 587 را بر روی‌هاست خود چک بفرمایید. به این نکته توجه فرمایید که در تمامی موارد پورت 2525 نیز می تواند جایگزین پورت 25 باشد.


جعبه‌ابزار