پیش نیازهای اولیه برای نصب ویندوز سرور ۲۰۱۲

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

با توجه به انتشار نسخه Beta سرور ۲۰۱۲ قصد داریم مقالات و آموزش هایی رو درباره این محصول قدرتمند مایکروسافت ارائه کنیم و پیشاپیش به استقبال Cloud و رایانش ابری برویم. امیدواریم با همیاری شما اعضاء گرامی و فعالیت پویا از شما شاهد مباحث جدید در خصوص سرور ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ باشیم تا با ارائه مطالب و مقالات کاربردی بعنوان اولین مرجع فارسی در این خصوص پرداخته باشیم: در این مقاله قصد توضیح در مورد پیش نیازهای اولیه برای نصب ویندوز سرور ۲۰۱۲ را داریم . این مقاله بر اساس article ارائه شده در technet ترجمه و ارائه شده است . {این سند قبل از انتشار نهایی سرور ۲۰۱۲ می باشد و این موضوع در اینده ممکن است دچار تغییراتی باشد }

این سند اطلاعاتی در مورد نصب سرور ۲۰۱۲ فراهم آورده و شامل همه مسائلی که شما ممکن است در زمان کار به آنها نیازمند باشید می باشد. این همچنین اطلاعاتی در مورد اینکه شما می توانید برخی مشکلات رو بر اساس اتفاقاتی که در طول نصب می افتد خطایابی کنید . برنامه نصب در چند مرحله صورت می گیرد. به شما برخی اطلاعات اولیه نمایش داده می شود و سپس برنامه نصب فایل های موردنیاز را کپی و سپس restart می کند. برنامه نصب شامل نمایش یک منو برای پردازش کارهای پیکربندی که شما م بتوانید برای کانفیگ کردن سرورتان استفاده کنید می باشد.

اطلاعات مفید پیش از نصب :

Processor کارایی و سرعت پردازنده فقط به فرکانس ساعت cpu وابسته نیست بلکه به تعداد core های پردازشگر و همچنین اندازه کش cpu نیز وابسته است . حداقل پردازشگر مورد نیاز :

 • Minimum: 1.4 GHz 64-bit processor

RAM

مقدار حافظه Ram پیشنهاد شده :

 • Minimum: 512 MB

فضای هارددیسک مورد نیاز :

 • Minimum: 32 GB

توجه - شما برای نصب معمولی نیاز به ۳۲ گیگابایت هاردددیسک دارید ولی چنانچه قصد نصب از طریق شبکه را داشته باشید باید این فضا را بیشتر در نظر بگیرید .

- برای کامپیوترهایی که دارای بیش از ۱۶ گیگابایت حافظه RAM هستند فضایی بیشتر از ۳۲ گیگابایت موردنیاز است تا سیستم عامل بتواند فایل های مورد نیاز خود همچون page file / hibernate و … را در دیسک ذخیره کند

o سایر نیازمندی های نصب

شما همچنین به موارد زیر نیاز خواهید داشت :

 • DVD drive
 • Super VGA (800 x 600) or higher-resolution monitor
 • Keyboard and Microsoft® mouse (or other compatible pointing device)
 • Internet access (fees may apply)

اطلاعاتی در خصوص سیستم های مبتنی بر X64 : اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی و امضای دیجیتالی درایورهای kernel-mode را برای ویندوز سرور ۸ بتا دارید اگر شما یک قطعه pnp را نصب کنید, ممکن است به شما اخطاری مبنی بر نداشتن درایور بدون امضای دیجیتال داده شود. اگر شما قصد نصب کردن نرم افزارها را دارید که شامل درایورهای بدون امضای دیجیتال هستند, شما در طول نصب اخطاری دریافت نخواهید کرد. در این دو حالت, ویندوز سرور ۲۰۱۲ قادر به بارگذاری و لود درایورهای بدون امضا نخواهد بود .

اگر شما مطمئن نیستید که درایور دارای امضای دیجیتال هست یا اگر شما قادر به بوت از طریق کامپیوترتان بعد از نصب نیستید, از پروسه غیرفعال کردن نیازمندی امضای دیجیتال استفاده کنید . این مرحله کامپیوتر شما را قادر به راه اندازی صحیح خواهد کرد برای غیرفعال کردن نیازمندی امضای دیجیتال برای پروسه بوت از مراحل زیر اقدام کنید :

۱٫ کامپیوتر را ریستارت کرده و در مرحله اغازین دکمه F8 را بفشارید . ۲٫ وضعیت Advanced Boot Options. را انتخاب کنید ۳٫ گزینه Disable Driver Signature Enforcement را انتخاب و سیستم را با آن بوت نمایید . For more information, see go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=66577. Before you start Setup

قبل از شروع نصب سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۲ مراحل زیر را بررسی کنید .

 • دستگاه های UPS را از سیستم قطع کنید .
 • دستگاه های متصل به پورت سریال را از سیستم جدا کنید. برنامه نصب در زمان نصب تلاش بر شناسایی دستگاه های متصل به پورت سریال را خواهد داشت که ممکن است در این خصوص مشکلاتی ایجاد شود.
 • از کلیه داده ها و پیکربندی های سیستم خود پشتیبان تهیه نمایید .
 • در صورت داشتن آنتی ویروس آنرا غیرفعال نمایید. نرم افزارهای virus protection معمولاً در زمان نصب باعث کند شدن عملیات نصب بواسطه اسکن کردن و چک کردن فایلها در زمان انتقال خواهند شد .
 • ابزار تست حافظه رم Windows Memory Diagnostic Tool را اجرا کرده و حافظه RAM خود را قبل از نصب بررسی نمایید . (go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=50362).
 • اگر تولید کننده هارددیسک شما درایوری در مورد mass storage ارائه کرده است بهتر است درایور را بر روی یک فلاپی , CD , DVD و یا فلش دیسک USB ذخیره کنید. سپس در زمان نصب سیستم عامل با زدن دکمه F6 می توانید درایور storage خود را به setup معرفی نمایید .
 • از فعال بودن فایروال بصورت پیش فرض آگاه باشید: برخی برنامه های روی سرور که نیاز به دریافت ترافیک ها و اتصالات ورودی و inbound می باشند fail کرده و شما بایستی با تعریف rule و allow کردن آنها کنترل ترافیک ورودی را بدست بگیرید .

For more information about Windows Firewall, see go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=84639.

مسیر های ارتقا به روزرسانی از نسخه سرور ۲۰۰۸ و سرور ۲۰۰۸ R2 پشتیبانی شده است . بنابرین فقط ارتقاء از نسخه های یکسان پشتیبانی می گردد .

جعبه‌ابزار