چگونه کیفیت بهتری را در اینترنت وایفای تجربه کنیم

از راهنمای WIKI پرشین هلپ
پرش به: ناوبری, جستجو

چگونه کیفیت بهتری را در اینترنت وایفای تجربه کنیم!

wifi-in-Frederick-MD

اگر شما هم از کاربران اینترنت وای فای (Wifi) هستید، قطعاً پیش آمده زمانی که در حال حرکت با لپ تاپتان در خانه هستید ناگهان دچار افت کیفیت اینترنت و اصطلاحاً سیگنال می شوید و مجبورید به محل اول خودتان برگردید تا در ایرتاط اینترنتتان اختلال ایجاد نشود. با خواندن ادامه این متن راههای ساده ای به شما معرفی میکنیم که بوسیله آنها بتوانید از اینترنت با کیفیت بهتری در همه نقاط منزل یا محل کارتان بهره ببرید.

محل مودم خود را تغییر دهید:

این تغییر بسیار ساده و پیش پا افتاده ایست ولی اکثر افراد به این نکته توجه ندارند که محل مودم بسیار در کیفیت ارتباط موثر است. قطعا بهترین جا برای مودم مرکز خانه است ولی اکثرا مودم را در جایی قرار می دهیم که نزدیک پریز ورودی تلفن به منزل است که معمولا یکی از اتاق ها در یکی از گوشه های خانه یا محل کار است.

ارتفاع مودم یکی دیگر از نکات کلیدیست. هرچه ارتفاع مودم از سطح زمین بیشتر گردد موانع کمتری در مسیر آن قرار میگیرند که جلوی امواج ارسالی را بگیرند. سعی کنید مودم را در جایی قراردهید که در مسیر چارچوب در و فضاهای باز قرارگیرند تا اینکه در مقابل دیوار و گوشه ها باشند.یادتان باشد اجسام جامد به مقدار زیادی میتوانند این سیگنالها را ضعیف کنند.


تداخل سیگنال یکی از بزرگترین مشکلاتی است که در زمان استفاده از وای فای با کیفیت ضعیف گریبانتان را خواهد گرفت. دیوارها و اجسام جامد مانع از عبور سیگنال ها می شوند اما سیگنال ها بوسیله هروسیله الکترومغناطیسی موجود در منزل نیز ساطع می شوند بنابر این سعی کنید مودم خود را از هر وسیله ای که به نوعی ساطع کننده اشعه است مانند: تلفن بی سیم، مایکروویو، کنسول های بازی بیسیم، سایر وسایل مجهز به وایفای مانند تلویزیون، ابزارهای مجهز به بلوتوث، لامپهای فلوئورسنت و حتی آسانسورها دور کنید.

نکات فنی:

زمانی که مودم را به بهترین مکان منتقل کردید زمان بررسی تجهیزاتتان است.پس قدمهای بعدی را دنبال کنید تا به اینترنت وایفای با کیفیت بهتر دست پیدا کنید.

با توجه به اینکه مودم ها و روترها هم دارای کانال بندی هستند زمانی که در نزدیکی شما فرد دیگری هم از شبکه وای فای استفاده می کند امکان دارد هردوی شما سعی در استفاده از یک کانال داشته باشید و بدین صورت سیگنال ضعیفی به هردوی شما تخصیص یابد.

برای یافتن بهترین و کم ترافیک ترین کانال در محدوده خود می توانید با دانلود یکی از دو نرم افزارWiFi Stumbler و یا inSSIDer کمک بگیرید. نحوه تغییر کانال را به زودی در متنی جداگانه در کائسنا منتشر خواهیم کرد.

در صورتی که سن زیادی از مودمتان میگذرد آن را با یک مودم نو جایگزین کنید چرا که مودمهای قدیمی به مراتب کندتر از مودم های جدید هستند. در صورتی که از هر یک از انواع مدل b یا g استفاده می کنید آن را با یک مودم سری n جایگزین کنید چرا که این مودم ها قابلیت دفع پارازیت های ساطع شده از اشیای داخل منزل را به نسبت بیشتری دارا هستند و از طرفی طول موج گسترده تری را پوشش می دهند.

حقیقتی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد این است که مودم هایی که با استاندارد n802.11 کار می کنند قابلیت کار بر روی فرکانس GHz 2.4 و یا GHz5 را نیز دارا هستند که GHz2.4 راحتتر از موانع سخت مانند دیوارها عبور می کند پس در صورتی که از یک مودم سری n استفاده می کنید مطمئن شوید که بر روی GHz2.4 تنظیم شده است.

در صورتی که لپ تاپ شما اندکی قدیمی شده است به شما استفاده از یک آنتن خارجی به منظور دریافت فرکانس بهتر را پیشنهاد می کنیم.

راه های ارائه شده در بالا راحت ترین راه هایی بودند که بدون نیاز به پرداخت هزینه باعث افزایش نسبی سرعت اینترنت وای فای شما می گردد.

جعبه‌ابزار